Drobne poprawki po krótkiej przerwie

Wracam do pracy po krótkiej przerwie. Ciężko to wytłumaczyć, ale nadal w tych czasach można tymczasowo nie mieć dostępu do Internetu. Przeżyłem, ale nigdy nie będę już tym samym człowiekiem. W ramach nadrobienia, wrzucę dzisiaj dwa posty i dwie zmiany, oczywiście odpowiednio mniejsze.

Przed tym jednak pochwalę się nowymi szczytami lenistwa. Do podglądu mojego projektu używam na razie wbudowanego w PHP dev serwera, więc uruchamiam go poleceniem:

php -S localhost:8080

Zamknąłem to sobie w zgrabnym pliku wykonywalnym (w moim przypadku *.sh bo i tak pod Windowsem wolę używać bash’a, ale powinno podobnie również działać z domyślnym rozszerzeniem *.bat). Prosta sprawa i 2 sekundy oszczędzone. 😀

Druga zmiana to drobna reorganizacja szablonu, ponieważ zorientowałem się, że umieszczając nawigację poza zasięgiem aplikacji nie będę mógł łatwo generować linków do podstron. Wrzuciłem więc cały kod nawigacji do głównego komponentu i od teraz mogę swobodnie poruszać się po „aplikacji”.

To w zasadzie był pierwszy „bug”, ale został na czas zauważony i wyeliminowany. To tyle, drobne zmiany ale i czas ograniczony. Grunt, że całość idzie do przodu zamiast do tyłu. 🙂