Daj Się Poznać 2017 – Wstęp do konkursu

Dokładnie wczoraj o tej porze udało mi się namówić mój blog do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Daj Się Poznać”. W zasadzie poza hasłem do panelu administratora, nie dała się zaobserwować żadna inna forma oporu więc jest to dobry start.

O poprzednim wydaniu DSP dowiedziałem się tydzień po jego zakończeniu i przyznam, że spodobało mi się nawet samo czytanie relacji różnych osób. W tym roku udało mi się go nie przegapić, a przez ostatnie dwa tygodnie zastanawiałem się jaki temat wybrać by nie tylko czytać, ale i spróbować swych sił. Moje zawodowe życie to w skrócie rozterka pomiędzy programowaniem webowym i tworzeniem gier. Ten drugi temat wydaje mi się być gorętszy, ale z doświadczenia wiem, że praca nad grą w pojedynkę może zakończyć się katastrofą, a to nie o to tu przecież chodzi. Wybrałem więc temat lżejszy, bardziej biznesowy, być może i nawet nudny, ale za to… osiągalny.

Do tego jest to pomysł, który mam w swojej osobistej kolejce od kilku miesięcy więc pasowałoby w końcu się za niego zabrać. Właśnie z tego powodu tak bardzo spodobał mi się taki pomysł na konkurs od Macieja z devstyle.pl. Liczę, że da kopa, którego czasem tak bardzo potrzeba w każdym przedsięwzięciu. Być może jako bonus dorobię się nawet swojego pierwszego czytelnika!

Sam projekt natomiast będzie aplikacją do łączenia ludzi w potrzebie z kierowcami świadczącymi usługi transportowe, np. przeprowadzki. Nie mam zamiaru budować tutaj kolejnego zbędnego startupu ani wymyślać niczego innowacyjnego. Moje główne cele to:

  • zrealizować swój pomysł i dopiąć swego
  • mając doświadczenie w budowie tego typu programów przy użyciu różnych technologii, sprawdzić jak różni się budowanie tego typu aplikacji internetowej w nowej, drugiej wersji biblioteki AngularJS; zapowiada się więc nauka i eksperyment w jednym!
  • skupić się na różnych aspektach tworzenia takiej aplikacji od podstaw, niekoniecznie tylko od strony kodu źródłowego

W następnym odcinku przedstawię swój plan realizacji i szerszy opis technologii, które chciałbym użyć wraz z krótkimi opisami po co i dlaczego.